Strony www jako własne portfolio? To się opłaca!

Strony www

Strony www

Jest wiele osób, które posiadają drobne firmy i oferują swoje usługi przez internet. Powiększa się także grono tzw. freelancerów. Są to ludzie, którzy trudnią się pracą zdalną i zbierają zlecenia na różnego rodzaju prace. Może to być pisanie tekstów, tworzenie aplikacji, projektowanie grafiki, reklama internetowa, przepisywanie prac i wiele, wiele innych, równie ciekawych zleceń. Praca zdalna staje się coraz bardziej popularna, gdyż jest wygodna dla obu stron. Zleceniodawcy nie muszą wydawać ogromnych pieniędzy na utrzymanie dodatkowego stanowiska pracy. Z kolei zleceniobiorca oszczędza na kosztach dojazdu do pracy, a do tego zarabia pieniądze bez wychodzenia ze swojego domu. Jeśli należysz do takiej grupy osób i masz problemy ze znalezieniem zleceń to warto stworzyć swoje internetowe portfolio.Dzisiaj strony www można zbudować naprawdę bardzo szybko, a do tego nie kosztuje to dużo pieniędzy. W przypadku internetowego portfolio spokojnie możemy taką stronę wykonać samodzielnie, bo przecież nie musi być ona nie wiadomo jak funkcjonalna. Co powinno znaleźć się w takim portfolio? Na pewno koniecznie trzeba zamieścić wszystkie nasze referencje, jakie kiedykolwiek zebraliśmy. Dokumenty skanujemy i wrzucamy na stronę. W zależności od rodzaju wykonywanych przez nas zleceń warto dodać także różnorodne przykłady naszych prac, linki do zrealizowanych wcześniej projektów i tego typu rzeczy.

Portfolio z powodzeniem można wykonać poprzez gotowe skrypty CMS. Tego strony www buduje się szybko i przyjemnie, a do tego nie potrzeba praktycznie żadnej wiedzy związanej z tworzeniem stron. Spokojnie wystarczy zwykła obsługa komputera. Koszt stworzenia portfolio jest bardzo niski. Najwięcej wydamy tak naprawdę na domenę. Często pierwsza rejestracja jest nawet darmowa, a późniejsze przedłużenie ważności na kolejny rok to koszt około 100zł, w zależności od rodzaju domeny.

Do własnego portfolio spokojnie możemy wykorzystać darmowy serwer oraz zupełnie darmowy skrypt systemu CMS. Pamiętaj, aby do Strony www dodać swoje dane kontaktowe. Portfolio warto podawać zawsze przy zgłaszaniu się po zlecenie. Posiadając taką stronę naprawdę wyglądamy dużo bardziej profesjonalnie i będziemy mieli większą szansę na dostawanie lepszych zleceń.