Strony internetowe dla dzieci

strony internetowe

strony internetowe

Czy można dziś wyobrazić sobie nasze życie bez korzystania z internetu? W praktyce, nie jest to łatwe, ponieważ internet jest tak powszechnym współcześnie medium do kontaktu z innymi (a przy okazji źródłem informacji), że to właśnie tu coraz więcej ludzi poszukuje danych firm, czy informacji na tematy, którymi się interesują. Poszukują oni także informacji o otaczającym ich świecie. W internecie można dosłownie znaleźć wszystko. Sytuacja ta dotyczy wszystkich kategorii wiekowych, w tym także dzieci. Są one coraz częstszymi użytkownikami internetu. Strony www przeznaczone dla nich dotyczą kwestii, którymi dzieci się interesują. Jak mogą wyglądać takie strony?

Po pierwsze, ważne jest, jakiej kwestii czy tematyce jest dana strona poświęcona. Strony internetowe dla dzieci bardzo często poświęcone są kreskówkom lub grom komputerowym, w tym grom na podstawie kreskówek. Dzieciaki uwielbiają takie gry, gdzie mogą samodzielnie kształtować rzeczywistość i wpływać na poczynania bohatera, którego zwykle oglądają jedynie w telewizji, bez wpływu na jego zachowanie. Gra daje możliwość uzyskania takiego wpływu.

Strony internetowe, o których mowa, to nie tylko strony z grami komputerowymi. Jak wspomniano, mogą też one być poświęcone kreskówkom, filmom animowanym, itp. Na tego rodzaju stronach www czytelnik – dziecko może dowiedzieć się wszystkiego, co tylko chce na temat danej kreskówki i bohaterów, którzy tam występują. Można też obejrzeć multimedia (zdjęcia, filmy), posłuchać ścieżek dźwiękowych z danej kreskówki, pobrać tapetę z bohaterami filmu na swój komputer, a nawet sprawdzić swoją wiedzę na jego temat w quizie.

strony internetowe dla dzieci są czasami poświęcone też poważniejszym tematom. Można tu wymienić choćby szkołę – takich stron także przybywa. Zawierają one informacje potrzebne dzieciom do szkoły i odrabiania lekcji. Ponadto też coraz częściej dzieci spędzają dużo czasu na portalach społecznościowych, będąc ich coraz liczniejszymi użytkownikami. Wreszcie najmłodsi użytkownicy internetu mogą także „surfować” po stronach z muzyką, filmami, itp. Takich stron również powstaje coraz więcej.