Czekoladki reklamowe z masłem orzechowym

Czekoladki reklamowe

Czekoladki reklamowe

Poszukując sprawdzonego sposobu na wypromowanie swojej działalności, zdecydować można się na zakup reklamowych słodkości. Stanowią one doskonałą alternatywę dla koszulek, długopisów czy kubków. Są to produkty, którymi chętnie zajada się każdy z nas, bez względu na wiek. Takie słodkie wyroby dostępne są w wielu różnych wersjach. Do wyboru mamy zarówno klasyczne czekoladki o różnych kształtach, wielkościach, smakach i nadzieniach, jak i luksusowe trufle, bombonierki czy  praliny. Jak samodzielnie przygotować ostatnie z nich? Oto przepis na pralinki z dodatkiem masła orzechowego, które na długi czas zapadną w pamięci każdego kontrahenta.Jak przygotować takie czekoladki reklamowe? Niezbędne składniki to: 30 gram masła orzechowego, 100 gram białej czekolady, 60 gram masła, 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii, 1,5 szklanki cukru pudru i szczypta soli.

Wszystkie składniki na czekoladki reklamowe w formie pralinek powinny być w temperaturze pokojowej. Pierwszy etap stanowi drobne posiekanie białej czekolady i roztopienie jej w kąpieli wodnej. Następnie miksujemy wszystkie składniki do uzyskania gładkiej masy. Przekładamy do miski i wkładamy do lodówki na około 12 godzin. Odrywamy niewielkie kawałki z masy i formujemy z nich kulki o wielkości orzecha włoskiego. Ponownie schładzamy.

Dodatkowe składniki na takie Czekoladki reklamowe to 400 gram gorzkiej czekolady, 40 gram białej czekolady oraz posiekane orzeszki ziemne. Czekolady roztapiamy w kąpieli wodnej. Wykonane uprzednio kulki obtaczamy w gorzkiej czekoladzie i odkładamy na kilkanaście minut do stężenia. Dekorujemy paskami białej czekolady wyciskanymi z rękawa cukierniczego. Odkładamy na kilka godzin. Praliny przechowujemy w lodówce. Chcąc wręczyć je kontrahentowi, najlepiej umieścić je w metalowym lub drewnianym pudełku. Warto, aby znalazła się na nim nazwa firmy, jej logo, slogan reklamowy, dane teleadresowe oraz ciekawa, przykuwająca wzrok grafika. Zyskamy wówczas pewność, że taki podarunek na długi czas zapadnie w pamięci osoby obdarowanej.